я думаю, что нужно пересмотреть систему зачета репутации, нынешняя система слишком сложная и непонятная. Как минимум, нужно сделать так, чтобы людям было легко понять, как они могут заработать репутацию, а не просто зачитываться в тарифной сетке.
Not trying to be rude, but can we please stick to English in the thread title and description so all members can understand? Maybe we can rename it to something like 'Ranks on the Forum' or 'Forum Badges/Ranks'?
Hey, I think we're due for an update on the ranks, been a while since the last change. Any word from the devs on when we can expect a refresh? Maybe a leaderboard system to go along with the new ranks?