Может кому нибудь пригодиться. Экспортировал из своей седьмой винды почти все иконки (1137шт) и упаковал в архив, и залил на гугл—диск прямая ссылка .
Если тема никому не нужна, то удалите ее.
Вирусы не запихивал, можете не искать.
I think I found some icon packs that you might find useful, here's a link to a GitHub repository with some custom icons for Windows 7. It's worth noting that some of them might require a bit of tweaking to get working properly on your system.